تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب برای مراکز مختلف

niro-ensani-haml-o-naghl--maherniroo

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب یکی از نیازهای اساسی بسیاری از مراکز و سازمان های مختلف به شمار می رود. امروزه مدیریت مجموعه های مختلف به شیوه های گوناگونی انجام می گیرد و برای این کار نیاز به دید جامع و همچنین اجرای روش های مختلفی است که یکی از آنها مدیریت ایاب و ذهاب می باشد. ایاب و ذهاب همان خدمت حمل و نقل می باشد. در واقع ارائه خدمات ایاب و ذهاب در مجموعه های کاری به دلایل مختلفی انجام می گیرد که یکی از مهمترین دلایل آن ایجاد نظم در ساعات کار پروژه و همچنین کنترل رفت و آمد پرسنل می باشد. همچنین با این شیوه می توان قسمت قابل توجهی از دغدغه پرسنل برای حضور در محل کار را رفع کرد و بر درآمد آنها تاثیر مثبت داشت. معمولا در سازمان های مختلف برای ارائه خدمات ایاب و ذهاب پرسنل از وسایل نقلیه سنگین مثل مینی بوس، اتوبوس و در مواردی خودروهای ون استفاده می شود. به همین دلیل باید برای ارائه این خدمت از افرادی استفاده شود که در زمینه رانندگی با این وسایل دارای تخصص و مهارت کافی هستند. ما در ادامه متن ویژگی های افراد مناسب برای انجام و ارائه این خدمت را معرفی می کنیم.

niro-ensani-haml-o-naghl--maherniroo-1

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب باید از میان چه کسانی انجام شود؟

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب باید از میان افراد انجام شود که این افراد از یک سری شرایط عمومی و تخصصی برخوردار می باشند تا امورات ایاب و ذهاب پروژه و سازمان مورد نظر به خوبی انجام شود و در بازدهی کاری آنها خللی ایجاد نشود. از مهمترین ویژگی نیروهای انسانی امورات ایاب و ذهاب می توان به این موارد اشاره کرد:

·         داشتن مهارت در رانندگی: برای تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب باید افرادی را به خدمت گرفت که از بالاترین گواهینامه رانندگی برخوردار هستند. در این صورت توانایی کاری آنها مورد تایید سازمان های مرتبط از جمله، اداره راهنمایی و رانندگی می باشد و می توان با اطمینان خاطر از توانایی آنها بهره برد.

·         داشتن نظم کاری: فردی که برای انجام امورات ایاب و ذهاب در سازمان های مختلف انتخاب و گزینش می شود، باید از تعهد و نظم کاری برخوردار باشد چون در غیر این صورت، آمد و رفت پرسنل با اختلالات مواجه می شود و این مورد مهم بر روند کاری و بازدهی پروژه تاثیرات منفی به همراه خواهد داشت.

·         داشتن سلامت جسمی و روحی: افرادی که برای انجام خدمات ایاب و ذهاب در سازمان های مختلف انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرند باید از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشند. برای مثال داشتن بیماری های زمینه ای مثل صرع و یا نقص عضو می تواند بر ارائه کار آنها تاثیرات منفی داشته باشد، و باعث بروز حوادث ناخوشایند شود. همچنین فردی که در زمینه ایاب و ذهاب فعالیت می کند باید از سلامت روحی برخوردار باشد تا بتوان به حسن کار او اطمینان داشت.

niro-ensani-haml-o-naghl--maherniroo-2

معرفی شیوه های تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب برای سازمان های مختلف اقدامی است که می توان آن را به روش های مختلفی انجام داد. در حالت اول و سنتی این شیوه، مراکز مختلف وسایل ایاب و ذهاب را در اختیار دارند و برای بهره برداری از آنها و ارائه این خدمت به پرسنل خود، نیروهای انسانی ایاب و ذهاب را استخدام می کنند. برای این کار باید افراد متخصص در این حوزه را به صورت موقت و یا دائم و همچنین از روش های معمولی استخدام به خدمت گرفت. در حالت دوم تامین نیروهای انسانی ایاب و ذهاب، سازمان ها افراد مورد نیاز خود را برای این کار را از طریق شرکت های خدماتی تامین می کنند و افرادی که داری مهارت در حوزه ایاب و ذهاب می باشند، با استفاده از وسایل حمل و نقل سازمان های طرف قرارداد کار حمل و نقل پرسنل یک مجموعه را انجام می دهند. اما در حالت سوم سازمان ها و مجموعه های مختلف نیروهای انسانی و همچنین وسایل حمل و نقل این حوزه را در اختیار ندارند و به همین دلیل به شرکت های تخصصی این حوزه مراجعه می کنند و طی عقد قراردادهای مختلف این خدمت را از شرکت طرف قرارداد دریافت می کنند. استفاده از حالت دوم و سوم دارای مزایای زیادی است که ما در ادامه این متن به معرفی مهمترین آنها می پردازیم.

niro-ensani-haml-o-naghl--maherniroo-3

مزایای تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب برای شرکت های مختلف از طریق مجموعه های واسطه دارای مزایای زیادی است که از مهمترین آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

·         حذف فرایند استخدام پرسنل: یکی از مراحل تامین نیروهای تخصصی ایاب و ذهاب طی نمودن مراحل استخدامی است که این مورد تا حدود زیادی توان مجموعه را تحت تاثیر منفی قرار می دهد. در نتیجه با کمک شرکت های خدماتی و یا واسط می توان این موضوع را رفع نمود.

·         صرفه جویی در هزینه ها: در حالت کلی ارائه خدمات ایاب و ذهاب پرسنل یک مجموعه به روش های سنتی و معمول هزینه های زیادی را برای یک مجموعه به همراه دارد. هزینه تامین نیروی انسانی، هزینه تهیه وسایل حمل و نقل، هزینه تعمیر و نگهداری وسایل حمل و نقل و غیره از جمله این موارد می باشند. در نتیجه می توان با دریافت خدمت از مجموعه های خدماتی و واسط در این مورد صرفه جویی نمود.

·         قابلیت بروز کردن سیستم ایاب و ذهاب: به طور کلی دریافت خدمات ایاب ذهاب از مجموعه های خدماتی و واسط بر اساس قراردادهای مشخص و به صورت دوره ای می باشد. به همین دلیل می توان برای دریافت خدمت از این مجموعه ها و ارائه خدمات بهتر به مجموعه خود،از سیستم های بروز ایاب و ذهاب در هر قرارداد استفاده کرد. این مورد نیز می تواند بر بازدهی پرسنل یک مجموعه تاثیر مثبت داشته باشد.

 

niro-ensani-haml-o-naghl--maherniroo-5

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب در شرکت تخصصی ماهر نیرو پارسا

تامین نیروی انسانی ایاب و ذهاب برای مجموعه های مختلفی خدمتی است که ما در شرکت ماهر نیرو پارسا آن را برای تمامی سازمان ها و مجموعه های متقاضی ارائه می دهیم. شرکت ماهر نیرو پارسا یکی از شرکت های تخصصی در زمینه تامین نیروی انسانی به شمار می رود که این نیروها را در شغل و تخصص های مختلف جذب کرده و به صورت قراردادی در اختیار مجموعه های متقاضی قرار می دهد. ما در این شرکت تخصصی برای انجام این کار بهترین استانداردهای روز دنیا را ملاک قرار داده ایم و بر اساس آنها این خدمت را ارائه می دهیم تا بتوانیم نیاز مشتریان و متقاضیان خود را تامین نماییم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تامین نیروهای انسانی ایاب و ذهاب شرکت ماهر نیرو پارسا می توانید با همکاران ما در این مجموعه در تماس باشید و از آنها مشاوره رایگان و کاملا حرفه ای دریافت نمایید.