تامین نیروی انسانی درشهرک صنعتی کاسپین قزوین

شهرک صنعتی کاسپین قزوین

معرفی شهرک صنعتی کاسپین:

دراین مقاله ضمن معرفی شهرک صنعتی کاسپین به ساختار مهندسی وعلمی شهرک های صنعتی نوین خواهیم پرداخت. شهرک صنعتی کاسپین به عنوان مدرن ترین شهرک صنعتی در استان قزوین همجواربا اتوبان قزوین-کرج و در25 کیلومتری قزوین احداث شده است. از نزدیک ترین شهرهای همجوار این شهرک صنعتی به ترتیب شهر محمدیه، بیدستان، الوند، قزوین و آبیک را می توان نامبرد.

این شهرک در 4 فاز و با وسعت حدود 566 هکتار زمین طراحی شده وامکان تاسیس330 مجموعه صنعتی در این فضا مهیا شده است. تاکنون 3 فاز از این شهرک به مرحله بهره برداری رسیده و با استقبال سرمایه گذاران ، اشتغال بیش ازده هزار نفر فراهم شده است. همانطوریکه می دانید در مقاله شهرک صنعتی کاسپین 2 آبیک به ارائه توضیحاتی اجمالی در خصوص سازمان متولی ساخت شهرک های صنعتی اشاره نمودیم. سازمان های متولی مجوز تاسیس کارخانجات صنعتی را با هدف تسهیل درارائه خدمات و مدیریت کلان درمناطقی خارج از حریم شهرها پیش بینی می نمایند. با توجه به محل قرارگیری شهرک صنعتی کاسپین در همجواری نیروگاه برق شهید رجایی و همجواری آزادراه قزوین-کرج امکان ارائه خدمات بهینه شده است. کاسپین همواره محلی برای سرمایه گذاری شرکت های معتبر و برندهای مشهوری همچون خوشگوار، گلدیران، بل، ویتانا، ای جی تی ایرانیان و… بوده است. درساختار مدرن این شهرک اصول ایمنی نیز پیش بینی شده و ورود و خروج کلیه افراد توسط واحد انتظامات کنترل می گردد. شرکت ماهر نیرو پارسا در سوابق کاری خود تامین حفاظت فیزیکی این شهرک صنعتی را نیزعهده دار بوده است.

تاسیس کارخانجات مدرن:

با تلاش مسئولان زمینه گسترش و توسعه شهرک صنعتی در سال جاری مهیا گردیده و الحاق صد هکتار زمین و اعطای آن به سرمایه گذاران فراهم شده است. وجود خیابان کشی های استاندارد، فضای سبز دلپذیر، اماکن خدماتی و مدیریت منسجم از دیگر ویژگی های بارز این شهرک صنعتی است.

در سال های اخیر با ارائه طرح های تشویقی شاهد گسترش فاز جدید و احداث کارخانجات معتبر زیادی در فاز چهارم شهرک صنعتی کاسپین هستیم. تاسیس کارخانجات مدرن برای عابران آزادراه کرج-قزوین نیز کاملا مشهود و باعث خوشنودی است، چراکه موجب اشتغال، تولید و در نهایت خودکفایی می گردد. با توجه به پیشرفت فیزیکی شهرک صنعتی، پویایی و سرعت اجرای سازه های صنعتی، امیدهای زیادی به موفقیت کسب و کارهای نوظهوراست. از کارخانجات تازه تاسیس و برند در فاز 4 را می توان به گروه صنعتی ویتانا و کارخانه شرکت ای جی تی ایرانیان نام برد.

شهرک صنعتی کاسپین-2

حل دغدغه واحد منابع انسانی کارخانجات:

با گسترش فاز جدید و احداث کارخانجات مدرن منابع انسانی کارخانجات صنعتی نیز به منظور جذب نیروی انسانی کارگری و متخصص نیازمند ارائه خدمات می شوند. شرکت تامین نیروی انسانی ماهر نیرو پارسا با اعلام  واحد منابع انسانی کارخانجات شهرک صنعتی کاسپین بلافاصله اقدام به استخدام و تامین نیرو می نماید. این شرکت با بیش از 14 سال سابقه فعالیت در استان های تهران، البرز و قزوین بهترین انتخاب برای کارفرمایان صنعتی است. به منظورکاهش هزینه کارفرمایان طی جلساتی حضوری، ضمن کسب نیازهای پرسنلی و اطلاع ازالزامات فنی، نیروی مورد نیاز گزینش می گردد.

با شناسایی محل فعالیت کارکنان و نیازسنجی مهارت ها نیروی انسانی مستعد در همجواری شهرک صنعتی کاسپین پس از طی مراحل گزینش بکارگیری می شود. در این راستا تامین نیرو این شرکت اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی قوی از اطلاعات افراد متقاضی کار در همجواری شهرک صنعتی کاسپین نموده است. ساکنین مناطق حومه شهرک صنعتی امکان ارائه بهترین خدمات را به کارفرمایان دارند و هزینه ایاب و ذهاب کمتری نیز به کارفرما تحمیل می گردد.نزدیکترین روستاها و مناطق مسکونی به این شهرک صنعتی روستاهای کوندج، انجیلاق، حصار خروان و ناصرآباد هستند.

شهرک صنعتی کاسپین 3

مراحل استخدام و تامین نیروی انسانی:

یکی از نگرانی های همیشگی مدیران منابع انسانی استخدام نیروی ناکارآمد و متخلف است، که با ورود به سازمان مشکلات جانبی را به همراه آورد. بهترین راهکار حل این مشکل دقت در گزینش است، اگرچه در بعضی از موارد به دلیل تراکم کاری واحد منابع انسانی اهمیت داده نمی شود. دلیل دیگر بروز مشکلات مشابه و عدم گزینش صحیح کارکنان وابستگی بعضی از کارکنان داخل سازمان با فرد متقاضی و حمایت های غیر رسمی است. راز موفقیت شرکت های تامین نیرو،عدم توجه به مسایل حاشیه ای و سفارشات افراد متفرقه و همزمان تمرکز بر اصل خواسته مدیران مستقیم است. در بررسی سوابق پرسنلی متقاضیان کار یکی از مواردی که می بایست مورد توجه قرار گیرد حسن سابقه، آداب رفتاری و سطح هوشی متقاضی است. با توجه به تنوع فعالیت کارخانجات صنعتی، شرکت های تامین نیروی انسانی نیست می بایست دسته بندی متنوعی از مشاغل مختلف را پیش بینی نمایند.

مزایای بکارگیری پیمانکار تامین نیروی انسانی:

نبود ضمانت و تضمین کاری استمرار کاری امروزه برای کلیه افراد و کارکنان یک امر طبیعی و معمول است. اگرچه خیلی ها مدعی این هستند که شرکت های تامین نیروی انسانی بانی اخراج کارگران هستند. با کمی تامل و بررسی کاملا مشخص است که این سخنی کاملا بر خلاف واقعیت موجود است. مشاغل فصلی و نوسانات ارزی و بحران های داخلی و خارجی عموماً دلیل اصلی تعدیل نیروی انسانی است. یکی از مزایای بکارگیری شرکت های تامین نیروی انسانی استمرار در بکارگیری نیروهای مستعد و فعال است.

در صورت تعطیلی و یا تعدیل نیرو در کارگاه کارکنان پیمانکاران بدون دغدغه به کارگاه فعال دیگر منتقل می گردند و بیکار نمی مانند. با جابجایی کارکنان از کارگاه های تعدیل نیرو شده به کارگاه های تازه تاسیس و یا افزایش سطح تولید هزینه هایی جاری استخدام نیز بر کارگران تحمیل نمی گردد.

یکی دیگر از دلایل موثر در انتخاب شرکت پیمانکاری ارزشیابی بر اساس حسن عملکرد است بنابراین همواره کارکنان در تلاشند تا با حسن عملکرد خود و دوری از سستی و سهل انگاری حین کار کارنامه قابل قبولی را به کارفرمایان ارائه نمایند. دلیل دیگر تضمین پرداخت حقوق و مزایای کارکنان پیمانکار راس موعد مقرراست، که خوشبختانه شرکت ماهر نیرو پارسا طی سنوات کاری خود تمامی حقوق و دستمزد کارکنان تابعه خود را راس موعد ماهیانه پرداخت نموده است.

سخن آخر:

شهرک صنعتی کاسپین و کارخانجات در حال تاسیس آن با اشتغال زایی موجب کاهش جرائم و ارتقاء سطح کیفی شهروندان و تولید ملی می گردند. هر شخصی که در چرخه تولید و ارائه خدمات به مجموعه های صنعتی فعالیت می نماید، با حسن عملکرد خود در بهبود شرایط نقش دارد. با توجه به برنامه ریزی های پیش روی این شهرک صنعتی، امیدهای زیادی به توسعه چشم گیر آن است. به همین دلیل شهرک صنعتی کاسپین را نگین شهرک های صنعتی استان قزوین اتلاق می کنند وامید است شاهد پیشرفت تمامی کارخانجات صنعتی مستقر در این شهرک صنعتی در آینده نزدیک باشیم.